ALGATUSEST

Käpp ja Käsi on alguse saanud 4 uudishimuliku ja aktiivse kodaniku huvist koostöös partneritega valdkonna ekspertide seast (koerte koolitajad, Justiitsministeerium, Vangla ja Varjupaik) teada saada, mis siis juhtub, kui viia kokku vanglas karistust kandvad inimesed ja varjupaigas viibivad koerad. 

Aga, et kõik algusest peale ausalt ära rääkida, siis lõime Käpp ja Käsi 2017. aasta aprillikuus, kui kandideerisime NULA inkubaatorisse. Idee seemne saime ühest videost, mis näitas USA edukat koostööprogrammi varjupaiga koerte ja vanglas viibivate inimeste vahel. USA sarnaste programmide tulemusena on vähenenud rikkumiste arv vanglate sees, paranenud kinnipeetavate meeskonnatöö oskused, suurenenud vastutustunne ja kannatlikkus. Mis kõige olulisem - vähenenud on korduvkuritegevus programmis osalenute seas ning paljud neist on leidnud vanglast vabanedes endale püsiva töökoha ja panustavad oma tegevuse läbi ühiskonda. Inspireeriv!

Järgmised 6 kuud veetsime kõiki oma oletusi ning eelduseid testides ja ümberlükates, valdkondlike ekspertidega ülevaadates ja sedasi ka ideed kohandades. Tulemuseks saime 12 nädalase programmi, mida on võimalik Eesti oludes testida.  Programmi tulemusena loodame näha osalenud kinnipeetavate kuritegude taassooritamise vähenemist, sotsiaalsete ja enesejuhtimisoskuste paranemist.

2018. aasta lõpuks olime Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Justiitsministeeriumi toel seda programmi 3 korda ka katsetanud (2 korda Tallinnas ja 1 korra Tartus). See on andnud meile läbi mitmete õppetundide ja samas ka positiivse tagasiside mõistmise, et sõbralikud käed ja abi ootavad käpad võivad tõesti üksteisele palju rõõmu pakkudes ka reaalset kasu tuua. 

Alates 2018. aasta oktoobrist toetab Käpp ja Käsi arenemist tõeliselt mõjusaks programmiks ka Mõjufond