Käpad uues kodu

Kokku on Käpp ja Käsi programmis osalenud 12 koera - Tallinnas on kõik 8 osalenud koera leidnud endale uue püsikodu, Tartus on uue kodu leidnud 3 koera ja 1 koer on veel endiselt uute omanike ootel.

See on meie Päka, 5-aastane isane koer, kes on väga tore ja sõbralik. Päka armastab liikumist, kuid on selle sügise pikematel jalutuskäikudel näidanud väsimuse märke. Loodame, et positiivne kontakt ja tähelepanu Käpp ja Käsi treeneritelt ning varjupaigas saadav luid ning liigeseid toetav eritoit aitavad Päkal kiirelt jõudu koguda.

Päka kohta leiad rohkem infot siit!  
See on meie Rafael, nooruke koerapoiss. Rafael õpib Käpp ja Käsi programmis rahu säilitama ning oma uue omanikuga paremini koostööd tegema.

Rafaeli kohta leiad rohkem infot siit!
See on meie Kaimo, ülinoor energiline koerapoiss. Kaimo õpib Käpp ja Käsi programmi oma uue omanikuga rahulikult koostööd tegema.

Kaimo kohta leiad rohkem infot siit!
Meie osaleja on Emma kohta öelnud nii:

Sõbralik Emma, kes on väga rõõmsameelne, ootab endale peremeest, kes oskab lugu pidada ilusast ja kannatlikust lemmikust.

Emma on üks sellistest koertest, keda on võimalik pidada nii tubastes tingimustes, kui ka õues, milleks paneb aluse tema pikk ja tihe karvastik. Emma nõrgaks küljeks võib nimetada läbisaamist teiste koertega ning pahatihti sellises olukorras hakkab ta haukuma. Emma on väga mõistev ning õpetab uue peremehe kenasti endaga suhtlema.

Treeningutel oleme põhirõhku pannud kõrvalkäimisele, istumisele ja ka lamamisele. Kõik harjutused tulevad kenasti välja. Emma treeninguks on ennekõike vaja püsivust ja ei tohiks unustada, et koer on ikkagi pärit varjupaigast.

Emma leidis uue kodu 17. detsembril 2018.

Meie osaleja on Berta kohta öelnud nii:

Berta on väga aktiivne koer, ta kuulab oma peremeest hästi, Bertale meeldib mängida pallida, kui Berta hakkab enda saba taga ajama, siis tähendab see seda, et ta on millegi peale närviline. Varem Bertale ei meeldinud, kui autod sõitsid mööda, ta muutus närviliseks ja hakkas haukuma, nüüd suudab Berta jääda rahulikuks. Olen õpetanud Bertale erinevaid asju, kuidas mati peal lamada, kuidas istuda. Bertal saab kaelarihmast kinni võtta ja ta suudab jääda rahulikuks. Berta on õppinud ära, kuidas peab peremehele otsa vaatama, ta leiab ruttu inimestega kontakti, kes temaga palju tegelevad. Bertale meeldib jalutada ja ta kuuletub käskudele. Alguses oli temaga natukene raske, sest ta oli närviline ja talle ei meeldinud, kui autod läheduses sõitsid.
Meie programmis osaleja on Rafaeli kohta öelnud nii:

Sõbralik koer. Kui tulin koerte varjupaika esimesel korral, siis nägin kartlikku koera. Nüüd mõne kuu möödudes, kui olen Raffat treeninud, kuulab ta mind ja ei haugu enam teiste peale nii tihti. Olen suutnud Raffat panna inimesi usaldama. Kui enne Raffa ei lasknud ennast puudutada, siis täna on kõik teisiti. talle väga meeldib, kui teda sügatakse rinna alt ja selja tagumise osa pealt ja ka tagumistelt kintsudelt. Enam ei karda ta inimesele silma vaadata. Õpib väga ruttu uusi harjutusi ja kombeid - tunneb oma nime, annab mõlemat käppa, istub, aina paremaks muutub kõrvalkõnd, hüpped barjääridele, maiustustest loobumine. Näidates tema suhtes üles headust ja hellust, muutub see koer ka ise aina paremaks. Seda võin öelda oma kogemusest. Raffale meeldiks, kui keegi tegeleks temaga koerte spordiväljakul, kus on erinevad tõkked, mida ta peaks ületama. Olen seda juba natukene temaga harjutanud ja talle see väga meeldib. Raffa kardab natukene külma ilma. Probleem on tema riietamisega, ta väga ei luba ennast riietada, seda peab veel harjutama.
Meie programmis osaleja on Emma kohta öelnud nii:

Sõbralik Emma, kes on väga rõõmsameelne, ootab endale peremeest, kes oskab lugu pidada ilusast ja kannatlikust lemmikust.

Emma on üks sellistest koertest, keda on võimalik pidada nii tubastes tingimustes, kui ka õues, milleks paneb aluse tema pikk ja tihe karvastik. Emma nõrgaks küljeks võib nimetada läbisaamist teiste koertega ning pahatihti sellises olukorras hakkab ta haukuma. Emma on väga mõistev ning õpetab uue peremehe kenasti endaga suhtlema.

Treeningutel oleme põhirõhku pannud

kõrvalkäimisele, istumisele ja ka lamamisele. Kõik harjutused tulevad kenasti välja. Emma treeninguks on ennekõike vaja püsivust ja ei tohiks unustada, et koer on ikkagi pärit varjupaigast.

Meie programmis osaleja on Kaimo kohta öelnud nii:

Suurepärane perelemmik Kaimo ootab endale hoolivat ja seltsivat peremeest!

Oma aktiivse ning vallatu iseloomuga sobib Kaimo energiat täis ja teorõõmsasse perekonda. Kaimot on üsna lihtne treenida, kuna teda valdab tegutsemishimu ning tohutu mängulisus. Etteruttavalt peab mainima, et liigne mängulisus päädib pahatihti ülemeelikusega ning Kaimo kipub tihtipeale oma rõõmu väljendama ning pealehüppamisega seda näitama. Oleme selle murega igakordselt tegelenud ning tulemused on suurepärased, kuid igaks juhuks ettevaatust väikeste lastega!

Suurepärase sportliku kehaehitusega on ta hea jooksukaaslane. Noore ea ning elava loomu tõttu on Kaimo vägagi seltsiv ning kiinduva iseloomuga ja leiab inimesega kiirelt ühise keele. Kaimo ei ole kuri ning haugub harva, seda tavaliselt siis, kui keegi liigikaaslastest ees haugub või kui mõni hetkel õpitav harjutus välja ei taha tulla, väljendades siis endas olevat frustratsiooni, kuid seda tuleb harva ette. Kui aga tekib olukord, kus ennast kaitsma peab, tuleb Kaimo sellega kenasti toime. Kaimo karvastik pole kuigi ilmastikukindel, seega õuekoeraks kahjuks ta ei sobi, kuid tubases miljöös täidab ta kindlasti kõik tühimikud :)

Kõrvalt vaadates on Kaimo nõrkadeks külgedeks tema mõningad keskendumisraskused, ennekõike tema noore ea tõttu.

Ka suures seltskonnas ei tule erinevate harjutuste kordamine eriti hästi välja, kuna Kaimo lihtsalt peab ennast ümbritsevaga kurssi viima ning õpetaja pealt on tähelepanu kiire hajuma. Seega soovitan õpinguteks leida vaikne ja mõnus koht, kus on võimalikult vähe müratekitajaid. Piisav järjepidevus ning kindlameelsus on just see, mida peaks Kaimo treeningutel silmas pidama.

Taibukas Kaimo vajab arukat peremeest, kes leiaks oma uuele sõbrale külluslikult aega.


Meie programmis osaleja ütles Päka kohta nii:

Päka on meil väga impulsiivne kutsu, kui saavutad temaga esimesel kohtumisel oma kannatlikkusega hea kontakti, siis võid juba uskuda, et oled saanud endale hea, ustava ja uue sõbra!

Päka vajab enne jalutama minemist hellemat kohtlemist, nimelt tema tagumised jalad ei taha koheselt tööle hakata, ehk need peab enne soojaks saama, nagu sprinteril. Kuuldavasti on ta oma eelnevas elus elanud läbi raskema õnnetuse, mis annab põhjuse muretseda ka tema erilise erksuse eest (kohtades, kus avastada midagi uut, mis teda ärevaks, kohati kartlikuks muudab).

Kuid tore on siis, kui tagumised jalad on juba soojaks saanud, võib sisse lülitada neljanda käigu. Siis saate temaga juba joosta pikemalt just sinna, kuhu tema nina tüürib. Soovitavalt ratta kõrvale teda pikemateks vahemaadeks kaasa võtta pole hea mõte (tagumised jalad ei pea vastu). Kindlasti ei soovita talle hüppamist kõrgemate kohtade peale ega jalutamist üle poomi. Talvistel ja sügis-kevad külmadel ilmadel meeldiks talle, kui panete ka temale jope selga. Harjutatud on ka traksides liikumine, seega võiks seda harjumust jätkata.

Oh-ohh, kui Päka maiust ei taha, on ta järelikult mingi hädaga mures (kõht kinni jne.).

Ta on ülisuure huviga, seega tahab ta tihti suunduda sinna, kuhu teie ise kindlasti ei kipu minema - urud, mutiaugud, hunnikud ja kõikjale, kus kuuldub krabinaid ja helinaid :D

Nüüd aga Päka rõõmsamatest toimetustest:

 1. Päka tähelepanu olen harjunud saama läbi sõna “pss-pss” ja siis muidugi ka maius järgi

 2. Päkale meeldib väga teie lähikontakt (kui oled usalduse võitnud). Ta tahab teid kui jäätist limpsida, kuid ärge sellega ka liiale minge. Sinna juurde käib ka tema kaenlapiirkonna mõnus sügamine koos jutustamisega.

 3. õpitud oskused, mida võiks kindlasti jätkata ja mis talle ka suurt huvi pakuvad:

  • kaheksad ümber teie jalgade - tuleb meil maiust kasutades hästi välja

  • kinnisest peost maiust ulatades Päka taganeb paar sammu, peopesa avanedes saab ta aru, et võib tulla maiuse järele. seda võib korrata ka mitmeid kordi, peopesa lahti-kinni ja siis lõpuks maius talle kätte

  • rihma otsas kõrvalkõndi peab veel harjutama ja kuna ta on väga uudishimulik, siis tahab Päka iga asjaga kursis olla

  • pooleli on ka veel kausist maiuse mitte kohene haaramine ehk juhtides näiteks paremas peos maiust hoides tema tähelepanu õrnalt/vaikselt kõrvale, kuid samas vasaku käega asetades maiusekausi vaikselt maha, ei torma ta koheselt kausi kallale, vaid ootab teie käsklust

  • “võta!”

  • Haa-haa, Päkale meeldivad väga naisterahvaste hääled ja pealegi on ta ju poiss

  • Päka ulakuste puhul töötab kõige paremini tema tähelepanu juhtimine meelepärasema juurde, tema premeerimine maiusega, mitte otsese karistamisega

  Soovin oma sõbrale Päkale toredat kodu ja teda armastavaid uusi sõpru!  Meie programmis osaleja ütles Hundu kohta nii:

  Hundu on koer, kellel pole piire nii heas kui halvas mõttes. Meie õpetaja proua Emma ütleb selliste koerte kohta „kurjamid“. Mina nii karm poleks. Ma iseloomustan teda, kui üleskasvanud kohas, kus tuleb enda eest võidelda, kasutades ka vahest alatuid võtteid, nt saada endale antud maius lihtsamal teel, kas kavaluse või siis lausa jõuga (peale hüpates), eks ka meie, kes me oleme siis niiöelda loomadest targemad, tihtipeale oleme sunnitud kasutama alatuid võtteid, et selles niinimetatud maailmas ellu jääda. Inimesed, kes siin maailmas hästi toime ei tule või siis hakkama ei saa, on ju samuti siis „kurjamid“. Ühesõnaga Hundu on väga energiline, elavaloomuline, ilus, suur ja võimukas koer, kes võitleb kindlasti oma koha eest siin maailmas ja kui ta oleks inimene võrdleks ma teda Kevade Tootsiga: „Te soovite võib olla, et ma oleks rahulikum, aga teie kiuste ma seda ei ole ja kuni võiduka lõpuni, kuni ükskord Jumal mind enda juurde võtab.“

  Lugupeetud inimene, kui sa Hundu endale võtad ei tohi sa olla kindlasti laisk ja nõrganärviline ja tihtipeale pead väljuma oma mugavustsoonist, kui näiteks peale tööd oled väsinud ja tahad rahu ja vaikuses jalutada (eks võta siis Semu).

  Hundule see aga ei sobi, ta ütleks kui oskaks, et „Puhkama hakkad hauas“.

  Ja kindlasti ei tohiks sa olla alla keskmine vaene, sest süüa mulle meeldib ja mida rohkem seda uhkem. Nii et lööklause minu kohta oleks – Varuge kannatust ja ikka pea püsti edasi!

  Oi kirjutada võiks veel palju, aga kuulajad on ikkagi inimesed.

  NB! Kõik koerad ja loomad on toredad ja armsad „Armastame siis neid“


  Meie programmis osaleja ütles Semu kohta nii:

  Semu on rahulik koer, kes hoiab oma eluruumid puhtana.

  Jalutama minnes tuleb talle anda aega, 10-15minutit loodust nuustutada, tuulise ilmaga rohkem, peale seda on ta valmis ka teistele tähelepanu pöörama ja nõus sinu soove täitma, mängima ja trikke tegema.

  Ta ei tiri rihme ega hüppa kunagi sulle peale. Talle meeldib ka niisama istuda ja tal ei ole midagi selle vastu, kui teda silitada, sügada.

  Semu ei nõua kogu tähelepanu endale, vaid saab ka ise hästi hakkama. Kui talle võimalus jätta, siis ta läheb ka üksi jalutama. Semu uus omanik võib olla ükskõik kes, kuid pigem sobib rahulikule inimesele, kuna Semu pole enam väga noor ja sellepärast ta ei taha väga kaua joosta, mängida.

  Ta on väga truu ja ei ole äraostetav. Rahulik, tark, ilus.
  Meie programmis osaleja ütles Turbo kohta nii:

  Turbo on energiline ja andekas isiksus, kes õpib kiiresti. Ta on hea sõber, kui temaga sõbralikult (vastavalt) käituda. Ta on sõber, kes sind alati kuulab ja kuuleb. Ta ei vaidle, ei räägi vastu. Turbo on hea kuulaja, kellele võib saladusi usaldada, olles kindel, et neid ta ei reeda. Kui Turbo vastu tähelepanelik olla, siis vastab ta samaga. Ta oskab heast toidust lugu pidada ja seda väärikalt hinnata. Omalt poolt pakub ta palju erinevaid nippe, et head toitu saada.

  Kindasti soovib Turbo, et temaga tegeletakse ja liigutakse aktiivselt. Ta soovib tähelepanu ja pakub seda ka ise. Turbol on ka väikesed vead, aga neid näeb alles siis, kui juhendaja on saamatu.

  Postiivne pool:

  ·     Andekas

  ·     Energiline

  ·     Oskab saladusi hoida

  Negatiivne pool:

  ·     Haugub koerte peale, kes talle ei meeldi

  ·     Otsib teistega kontakti, kui loodab süüa saada

  ·     Ei räägi eriti

  Turbo sobib liikuvale inimesele, kes armastab loomi (eriti koeri), kellel on aega, kes on nõus nende nimel millestki loobuma ja midagi muutma.

  Meie programmis osaleja on Andu kohta öelnud nii:

  Andu on sõbralik ja vahva koer, kes suudab sinu tuju alati heaks teha, kuid selle jaoks pead sa olema kannatlik, sest Andu tahab kohanemiseks veidi aega, kuna ta on veidi arglik.

  Kui Andu on ümbrusega tutvunud, on ta rahulik, kõnnib kõrval, noh peaaegu, ta kõnnib sinust natukene eespool, kuid ei tiri rihma. Temaga jalutades peaks sul olema maiusekott kogu aeg käe ulatuses, sest kui talle ei meeldi ümbrus või mõni teine koer satub talle liiga lähedale, siis Andu läheb närviliseks, on sul teda lihtsam eemale saada maiustustega.

  Kui peita maiuseid ja anda koerale käsk, et ta neid otsiks, ei lähe tal kaua aega, et neid üles leida. Andule meeldib maiuse nimel vaeva näha ja seetõttu on talle maiuseid mõistlik peita natukene raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse.

  Andule ideaalne omanik on selline inimene, kellel on koera jaoks ALATI aega. Samuti peab ta olema kannatlik ja eelkõige sõbralik, kuna Andu on pidanud nii mõndagi läbi elama.

  Andule sobiks eelkõige elu maal, kus ta saaks mööda aeda ringi joosta, sest olgugi, et Andu kõnnib rihma otsas ilusti, meeldib talle rohkem vabalt ringi liikuda.


  Meie programmis osaleja on Berta kohta öelnud nii:

  Berta on väga aktiivne koer, ta kuulab oma peremeest hästi, Bertale meeldib mängida palliga, kui Berta hakkab enda saba taga ajama, siis tähendab see seda, et ta on millegi peale närviline. Varem Bertale ei meeldinud, kui autod sõitsid mööda, ta muutus närviliseks ja hakkas haukuma, nüüd suudab Berta jääda rahulikuks. Olen õpetanud Bertale erinevaid asju, kuidas mati peal lamada, kuidas istuda. Bertal saab kaelarihmast kinni võtta ja ta suudab jääda rahulikuks. Berta on õppinud ära, kuidas peab peremehele otsa vaatama, ta leiab ruttu inimestega kontakti, kes temaga palju tegelevad. Bertale meeldib jalutada ja ta kuuletub käskudele. Alguses oli temaga natukene raske, sest ta oli närviline ja talle ei meeldinud, kui autod läheduses sõitsid.  Karmeni kohta on meie Tartu programmi vilistlane öelnud nii:
  "Kui mina Karmenit esimest korda nägin ja teda treenima hakkasin, siis ta oli väga rahutu. Karmen on aktiivne koer, kellega peab jalutama ja tegelema. Karmenile ei meeldi eriti teised koerad, ta nuusib igal pool, kuhu läheb. Karmen ei taha eriti silma vaadata. Teda saab rahustada nii, et silitad teda vaikselt ja rahulikult. Ta on ilus ja hästi toidetud koer. Olen Karmenile õpetanud otsa vaatamist, kaelarihmast kinnivõtmise harjutust ja Karmen oskab istuda. Talle meeldib palju mängida, ta on energiline ja tugev. Karmen on muutunud rahulikumaks koeraks ning teeb treeneriga üha paremini koostööd. Ta vajab vaid natukene tegelemist."

  Karmeni kohta leiad rohkem infot siit!

  Meie Robi on noor ja mänguline koer, kes on nuusutanud ka natukene koertekooli teadmisi. Ta on arglik ning inimeste suhtes umbusklik, kuid kui temaga kontakti loomiseks pingutad, tasub see igati ära. Ta on kõrgejalgne ja tugev koer, kes oma kurva mineviku tõttu sobib ilmselt perre, kus pole väikseid lapsi ning omanikule, kes on valmis temaga hea suhte loomise nimel pingutama.
   
  Robi kohta saab rohkem infot siit!


  See on meie Brenda.  Ta on noorem koer, kes esmapilgul oli võõraga väga ettevaatlik, kuid aeg on näidanud, et inimesed, kes tulevad pai tegema ja jalutama viima, ei olegi nii jubedad. Ta on oma olemuselt väga aktiivne noor koer.

  Brenda kohta saab pikemalt lugeda siit!